Sekcje
 


Sekcje NIEODPŁATNE


Brydżowa

Zajęcia od 3.09.2018r. poniedziałki

 godz.14:00-18:30

KSM ul.Wyzwolenia13



Historyczna

co 2 tygodnie środy godz.16:15
sala 3B PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1

17.10.2018 Ojcowie niepodległości Polski – Paderewski, Piłsudski, Witos, Dmowski, Daszyński Michał Wanjas
7.11.2018 Drogi do niepodległości Polski cz.III Henryk Janasek
21.11.2018 Listopad 1918 roku w Koninie i regionie konińskim Piotr Rybczyński
5.12.2018 Historia życia polskich Żydów w wyzwolonej Polsce – okres międzywojenny i II wojnie światowej Małgorzata Grzanka
12.12.2018 godz.16:00 Spotkanie w Muzeum w Gosławicach wystawa i wykład
Polska biżuteria patriotyczna
Małgorzata Gorczyca
9.01.2019 Ile z Piasta w ostatnim Królu Piaście – drzewo genealogiczne Michał Wanjas
23.01.2019 Stosunki polsko-litewskie od dnia uzyskania niepodległości przez Polskę Jerzy Kurzeja


Filozoficzna/Religioznawstwo

1 raz w miesiącu czwartki godz.16:15
sala 102B PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1

8-11-2018 Komunikacja interpersonalna – odrębność języka kobiet i mężczyzn Krzysztof Kupiński
6-12-2018 Zanim powstał Eden – dwie opowieści o stworzeniu człowieka Krzysztof Kupiński
10-01-2019 Hermeneutyczne tropy grzechu pierworodnego – filozoficzny punkt widzenia Krzysztof Kupiński


Literacka

co 2 tygodnie poniedziałki godz.16:00
MBP w Koninie Filia nr 7 ul.Sosnowa 16

22.10.2018 2018 - Rok Zbigniewa Herberta. Refleksje Pana Cogito o świecie współczesnym Małgorzata Ptak
5.11.2018 Teatr antyczny – Spotkanie w II LO ul.11 Listopada 7a godz.15:00 !!! Barbara Wiatrowska
19.11.2018 Ironia, krytyka, śmiech – przegląd twórczości satyrycznej Sławomira Chorzewska
3.12.2018 „Muzyka i poezja w jednej parze chodzą” Z. Jabłoński Janina Jankowska
17.12.2018 Tęsknoty, rozterki, marzenia bohaterów ballady romantycznej Wioletta Kołecka
7.01.2019 Powtórzenie na życzenie „Zima, ach to ty”
- zima w literaturze
Urszula Adamska
21.01.2019 Stanisław Lem
– życie i twórczość
Małgorzata Grzanka


Przyrodniczo-Medyczna

co 2 tygodnie czwartki godz.16:15
sala 103 B PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1

11.10.2018 Terapia pijawkami Katarzyna Maćkowiak
25.10.2018 Jesień w ogrodzie Roman Juszczyk
15.11.2018 Malutki owad o dużym znaczeniu, czyli ...o życiu kornika Joanna Gadomska
29.11.2018 Choroby dietozależne  wyjątkowo godz. 17:00 !!! Sebastian Małek
13.12.2018 Świat przyrody okiem fizyka Krystyna Glanc
3.01.2019 Opieka paliatywna w domu B. Janicka,
K. Zieliński
17.01.2019 Wkład uczonych arabskich w rozwój matematyki G.Piotrowska,
E. Szmytkowska


Turystyczna


24-10-2018
Środa godz.16:00
PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1
sala 5B
Spotkanie sekcji - zebranie organizacyjne
WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI PO SZWAJCARII
Janina Foryńska

Eleonora Staszczak
6-11-2018
Wtorek godz.16:00
PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1
sala 5B
Szwajcaria cz2
- miasta i zabytki
Eleonora Staszczak
14-01-2019
Poniedziałek godz.17:00
PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1
sala 5B
Wspomnienia z wycieczki „WZDŁUŻ ZACHODNICH GRANIC POLSKI ORAZ
Z WIZYTĄ  U SĄSIADÓW
– HAMBURG i LUBEKA
Eleonora Staszczak


Sekcje ODPŁATNE




Fotograficzna

 Anna Karbowa

Poniedziałki

godz.16:15 -18:15

PWSZ
w Koninie ul.Przyjaźni 1

sala 317
29.10.2018,

14.11.2018( środa!!!), 26.11.2018,

10.12.2018

Dodatkowe nieodpłatne zajęcia
na rzecz WOŚP

8.01.2019 (wtorek) godz.9:00-11:00
sala 315 PWSZ


13.01.2019 (niedziela) WOŚP,

14.01.2019, 28.01.2019


Historia Sztuki

Małgorzata Szuman-Gorczyca

Wtorki godz.17:00
PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 sala 102B

16-10-2018 Co to jest muzeum
30-10-2018 Cykl – Wielkie muzea -British Museum
13-11-2018 Louvre
27-11-2018 Ermitaż
11-12-2018 Cykl – Monografie - Michał Anioł
8-01-2019 Emile Galle
22-01-2019 Antonio Gaudi


Hortiterapia

Roman Juszczyk
do końca grudnia 2018 roku zajęcia sa bezpłatne!!!
Piątki godz.16:15
PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 sala 102B

12-10-2018 Jak samodzielnie przygotować sadzonki z kwiatów domowych.
Warsztaty z żywymi roślinami
(zabrać sekator i rękawiczki)
19-10-2018 Jak sadzimy, rozmnażamy kwiaty cebulowe kwitnące wiosną
16-11-2018 ABC nawożenia. Czym nawozimy na jesień,
a co potrzebują rośliny wiosną
30-11-2018 Ogrodnictwo ekologiczne
14-12-2018 Wykonanie dekoracji świątecznych
(praca na wiankach słomianych)
11-01-2019 Wyjazd do Poznańskiej Palmiarni (szczegóły na zajęciach)
25-01-2019 Pielęgnacja roślin doniczkowych w okresie zimowym i co robimy na wiosnę z roślinami domowymi
Dodatkowo jesienne zajęcia terenowe w gminie Kramsk (ustalenia na zajęciach)

Język angielski

lektor: Katarzyna Krawczyk

I grupa Poniedziałki
9:00-10:00
PWSZ w Koninie
ul.Wyszyńskiego 3c
sala 17W

II grupa Poniedziałki
10:00-11:00
PWSZ w Koninie
ul.Wyszyńskiego 3c
sala 17W
III grupa
Poniedziałki
11:00-12:00
PWSZ w Koninie
ul.Przyjaźni 1 sala 107


Język francuski

lektor: Wiesława Mądrzak


I grupa Wtorki
12:00-13:00
PWSZ w Koninie
ul.Przyjaźni 1 sala 107



Język włoski

lektor: Krystyna Kosińska


I grupa wtorki
11:00-12:00
PWSZ w Koninie
ul.
Przyjaźni 1 sala 107



Komputerowa

podstawy, średnio-zaawansowani,
zaawansowani, fakultety


Prowadzący: Błażej Gorzkowski


zajęcia ruszają od 13 listopada br.

Grupa I środy
14:55-16:25
PWSZ w Koninie
ul.Wyszyńskiego 35
sala 114
Grupa II poniedziałki 15:00-16:30 PWSZ w Koninie
ul.Wyszyńskiego 35
sala 114
Grupa III środy
16:30-18:00
PWSZ w Koninie
ul.Wyszyńskiego 35
sala 114
Grupa IVA wtorki
14:55-16:25
PWSZ w Koninie
ul.Przyjaźni 1 sala 302
Grupa IVB wtorki
16:30-18:00
PWSZ w Koninie
ul.Przyjaźni 1 sala 302
Fakultety środy
18:00-19:30
PWSZ w Koninie
ul.Wyszyńskiego 35
sala 114





Muzyczna

Środy godz.11:00 
MBP w Koninie ul.Dworcowa 13

24-10-2018 Tadeusz Baird – ostatni romantyk Katarzyna Broj
4-11-2018 Opera Gioacchino Rossiniego „Hrabia Ory” Jan Szkalski
12-12-2018 Święta Fryderyka Chopina Katarzyna Broj
30-01-2019 Wolfgang Amadeusz Mozart „Wesele Figara” Jan Szkalski

Plastyczna

Środy godz.15:15-17:15

PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 sala 315




Rękodzieło Artystyczne

Anna Karbowa

Wtorki 
od 23.10.2018

PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 sala 315



I GRUPA godz. 9:00-10:00

II GRUPA godz. 10:00-11:00



Dodatkowe niodpłatne zajęcia na rzecz WOŚP

8.01.2019 (wtorek) godz.9:00-11:00
sala 315 PWSZ


13.01.2019 (niedziela) WOŚP,


Rekreacja Ruchowa


Aqua Aerobik 1 Wtorki godz.18:00-19:00 Basen przy SPnr3 w Koninie ul Sosnowa 16 Arkadiusz Gwizd
Aqua Aerobik 2 Czwartki godz.18:00-19:00 Basen przy SPnr3 w Koninie ul Sosnowa 16 Arkadiusz Gwizd
Gimnastyka kompensacyjna 1 Soboty godz.8:00-9:00 sala fitness PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 Julita Gwizd
Gimnastyka kompensacyjna 2 Soboty godz.9:00-10:00 sala fitness PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 Julita Gwizd
Gimnastyka kompensacyjna 3 Soboty godz.10:00-11:00 sala fitness PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 Julita Gwizd
Gimnastyka kompensacyjna 4 Środy godz.18:00-19:00 sala fitness PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 Agnieszka Zielińska-Gontarz
Gimnastyka kompensacyjna 5 Czwartki godz.10:30-11:30 sala fitness PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 Agnieszka Zielińska-Gontarz
Joga Środy godz.12:00-13:30 sala fitness PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1 Elżbieta Marciszak
Taniec Z przyczyn niezaleznych w dniu 20 .11.2018 zajęcia
nie odbedą się!



Wtorki  godz.13:00-14:00 sala fitness PWSZ w Koninie ul.Przyjaźni 1
Ewa Krowiak